СТАТТІ
Купити робочий зошит. Як уникнути помилок?Робота на уроці є плідною, коли всі її етапи добре продумані, взаємопов'язані, ніщо не заважає процесу пізнання. Та якщо чогось не вистачає або якась важлива «деталь механізму» починає гальмувати, страждає все: швидкість і якість виконання, а головне – робочий настрій. Такими «зіпсованими гвинтиками» можуть стати робочі зошити (у 1 класі – прописи), зошити для практичних або лабораторних робіт. Чим же вони можуть завадити працьовитим школярам і цілеспрямованому вчителеві? Та хоч би своєю невідповідністю підручнику! Мається на увазі ситуація, коли зошит – просто необхідний, але... не той. Як же купити якісний, підходящий навчальний посібник?

Максимально при підборі зошитів із друкованою основою слід урахувати наступні пункти:

1) мова навчання;

2) для якого класу цей посібник;robo4i_zoshutu

3) вид посібника: прописи, робочі зошити і т. д.;

4) назва підручника, до якого написаний зошит;

5) автор підручника;

6) видавець підручника;

7) автор зошита (якщо купується конкретний посібник);

8) видавництво (якщо воно відоме);

9) рік видання;

10) наявність грифа МОН України;

11) 1 зошит чи комплект із 2 зошитів.

Розглянемо більш докладно, наскільки важливо знати все про цей невеликий за обсягом навчальний посібник.

Деякі шкільні назви співпадають в українській та російській мовах. Наприклад, слово «прописи» однаково виглядає на письмі, тож підібрати їх бажано для своєї школи (або й класу). Навчальні предмети «Математика», «Англійська мова», «Природознавство» з року в рік повторюються, тому при замовленні необхідно вказати клас (1-й, 2-й чи 10-й). Якщо конкретні назва й автор посібника невідомі, то дуже важливо уточнити, що саме ви шукаєте: прописи, або робочий зошит, або зошит із контролю знань.

Дуже добре, що майже для кожного підручника ми маємо зошити на вибір. Але якщо слід відшукати якийсь конкретний, то тут уже справа не обійдеться без авторів. Коли ж перед вами стоїть довільний вибір, то в першу чергу треба оглянути зошити, допущені Міністерством освіти і науки України до використання в навчальному процесі. Про це має свідчити запис у верхній частині другої сторінки посібника. Серед них – обрати зошит, підготовлений видавництвом із найвищим рейтингом: «Генеза», «Освіта», «Грамота», «Ранок», «Підручники та посібники» (або ж із найнижчою ціною). При виборі посібника на смак треба звернути увагу на якість паперу, друку, різноманітність завдань.

Особливу увагу слід приділити року видання зошита: до зміни програм ті ж самі видавництва мали таку саму продукцію, яка не підходить тепер до нинішніх підручників. Нові програми почали вводитися поступово, з 2013 року. Треба згадати, в якому році у ваших учнів вони увійшли в силу, і брати продукцію наступних років. Рік видання навчального посібника позначений знизу першої та другої сторінок. Роки, вказані на останній сторінці зошита, покупців не стосуються.

Деякі навчальні посібники складаються із двох частин (зошит № 1 і зошит № 2). Це слід урахувати при замовленні літератури. Коли ви вже отримуєте посібники, обов'язково перевірте їх за всіма згаданими вище пунктами, а також – на предмет якості виготовлення й кількості примірників.

Наш книжковий інтернет-магазин schooldream.com.ua надає своїм відвідувачам і покупцям велику допомогу при виборі зошитів різного виду, й вони не мають ніяких труднощів у майбутній роботі з ними. Добре підібрані робочі зошити – запорука спокою і гарної трудової організації класного колективу.

Дбайте про свій добробут!

 

Купити підручник. Як правильно це зробити?

Підручники - SCHOOLDREAMПошук необхідного навчального посібника іноді займає багато часу. І дуже неприємно, якщо всі старання закінчуються невдачею. Та ще гіршою є ситуація, коли людина придбає, але не той підручник. Усяке трапляється в торговельній практиці. Бували навіть випадки, коли покупці придбавали цілу партію не тих книжок! І опинялися перед фактом: кошти витрачені, а посібників так і немає. Як же не потрапити в таку халепу? Що слід і чого не слід робити при купівлі навчальної літератури?

До цієї справи (як, власне, й до всякої!) слід підходити послідовно. Перш ніж купувати підручник, треба дізнатися або хоча б усвідомити такі деталі:

1) клас навчання;

2) мова навчання;

3) назва підручника (предмета);

4) автори підручника;

5) назва видавництва;

6) рік видання.

Ви скажете: «Навіщо стільки подробиць?» А ось для чого: у разі помилки хоча б за одним із пунктів ви можете отримати зовсім не те, що шукали. Потрібні пояснення? Та будь ласка!

Зустрічаються такі назви підручників, які повторюються з року в рік (наприклад, «Математика»). Це ж саме слово однаково пишеться як українською, так і російською мовами. Деякі автори пишуть серію книжок, приміром, від п'ятого по восьмий класи, бо це – дуже зручно й навіть корисно для всіх. Різні видавництва випускають посібники до одного й того самого предмета, і назву підручника неможливо урізноманітнити («Українська мова», «Геометрія», «Біологія» тощо).

Підручники - SCHOOLDREAM2

Рік видання книги для покупця вказується лише на 1–2 сторінках. Дати останньої сторінки стосуються типографій і видавництв. Підручники нерідко перевидаються з деякими змінами, виправленнями, доповненнями. Про такі зміни на другій сторінці посібника, поруч із роком видання, робиться помітка. Якщо ніякої помітки немає, а вказані два різних роки, то це – копірайт (авторське перевидання, той самий підручник). Іноді книжку шукають за малюнком на палітурці, але він не має ніякого значення, коли підручник перевидали без внутрішніх змін.

Якщо треба просто вибрати кращий серед кількох підручників, слід урахувати 1–3 пункти. Дуже важливо знати спеціалізацію (профіль) школи чи класу. На обкладинці посібника вказується, для якої школи він написаний, також за потребою помічається рівень навчання: профільний (стандарт) чи академічний. Не останнє місце при виборі підручника має зайняти рейтинг видавництва (6 пункт), у якому був підготовлений даний навчальний посібник. Якщо, наприклад, видавець – «Освіта» чи «Генеза», це значить, що підручник відзначається високою якістю. Також усебічною якістю відзначаються навчальні посібники, затверджені Міністерством освіти і науки України до використання в навчальному процесі, про що робиться помітка на другій сторінці.

Під час вибору будь-якого підручника не слід поспішати: все ретельно проглянути. А при отриманні замовленої літератури – обов'язково перевірити відповідність замовленого й отриманого, кількісний склад товару, якість посібників. У разі недбалої перевірки покупки відповідальність перекладається на плечі покупця.

Помилки при купівлі книжок завдають немало клопоту не лише покупцям і споживачам, але й працівникам сфери торгівлі. Наш інтернет-магазин «Шкільна література» завжди дбає про те, щоб покупці не стикалися ні з якими проблемами. Для цього наші консультанти дають слушні поради всім, хто до них звертається, рекомендують найкращі підручники.

Будьмо завжди уважними один до одного!

YTkyOTUz