Главная » ДОВІДНИКИ І ПОСІБНИКИ » ГЕОГРАФІЯ » Географія в опорних схемах та схематичних малюнках 6 клас Кобернік - Абетка -


        

Географія в опорних схемах та схематичних малюнках 6 клас Кобернік - Абетка -

Географія в опорних схемах та схематичних малюнках 6 клас автор Кобернік видавництво Абетка

В наявності

 

Артикул: 978-617-539-184-6
Видавник: Абетка
Сторінок: 44
Формат: 60x84
Друк: Двоколір
Обкладинка: М'яка
Країна виробник: Україна
Місто видавництва: Кам'янець-Подільский
Ціна:
40,00 Грн

в корзину:
  шт.  

Географія в опорних схемах та схематичних малюнках 6 клас автор Кобернік видавництво Абетка.

Навчальний посібник містить комплект опорних схем з курсу «Україна у світі: природа, населення», складених за новою програмою. Нескладна авторська методика дозволяє використовувати опорні схеми на уроках під час вивчення нового матеріалу. Запропонований набір схем, таблиць і картосхем допоможе швидко і якісно засвоїти та повторити навчальний матеріал з усіх тем та розділів цього курсу.

Посібник розрахований на вчителів географії та учнів загальноосвітніх навчальних закладів різних типів.

Схематична наочність характеризується такими позитивними ознаками, як:

• фіксація за допомогою умовних позначень і скорочень лише окремих провідних положень, які складають зміст основних понять для кращого розуміння географічних процесів і явищ;

• узагальнення та систематизація змісту значної за обсягом частини текстового матеріалу [схеми допомагають абстрагуватись від несуттєвого і сконцентрувати увагу на головному];

• розвиток теоретичного мислення, що потребує проведення спеціальних розумових операцій і дій (аналізу, синтезу, порівняння, класифікації, абстрагування тощо].

У працях ряду вітчизняних і зарубіжних дослідників стверджунться, що схематична наочність є засобом відображення причинно-наслідкових зв'язків у навчальному матеріалі. В Україні останнім часом накопичено позитивний досвід застосування різноманітних засобів схематичного унаочнення в процесі навчання географії. Зокрема, пропонується використовувати листи опорних сигналів (М.С. Вінокур), структурно-логічні схеми (О.Я. Скуратович), опорно-узагальнювальні схеми, картосхеми, схематичні малюнки. Усі ці схематичні засоби дозволяють істотно інтенсифікувати процес навчання і створити певний резерв годин для проведення нетрадиційних форм занять (вікторин, рольових та ділових ігор, конференцій, відеоподорожей) і тематичного оцінювання.

Поняття про опорно-інформаційні схеми (ОІС) ми розглядаємо як різновид схематичної наочності. ОІС- це своєрідний графічний конспект, в якому структурно подається найсуттєвіша інформація з конкретного питання або теми.

Опорність характеризується тим, що під час вивчення нового матеріалу маємо складений у логічній послідовності з використанням умовних позначень і скорочень конспект, за допомогою якого можна швидко все повторити і пригадати.

Інформаційність означає, що дана схема виступає носієм певної частини навчальної інформації з конкретного питання. Причому ця інформація доповнюється посиланнями на існуючі підручники та карти атласу для розширення географічних знань з даної теми.

Схематичність відповідно окреслює наявні зв'язки і залежності та відображає послідовність вивчення матеріалу, його структурність.

Принципи побудови опорних схем відомо, що систематизація знань з географії - це, насамперед, систематизація основних географічних понять з їх певними характеристиками, фактичними відомостями і наявними взаємозв'язками. Чітка система понять є основою будь якої наукової теорії. Факти, приклади - більш варіативні, і з часом вони швидко змінюються. Понятійний апарат можна порівняти з фундаментом, на якому базуються відповідні фактичні відомості.

За допомогою опорних схем логічно поєднуються між собою всі структурні елементи наукового знання. Зміст опорних схем відповідає вимогам чинної програми і окреслює логічну послідовність викладу навчального матеріалу. Для складання ОІС нами використовувались:

• загальний принцип побудови наукового знання;

• певна система умовних позначень;• своєрідна кольорова гама.

Можливо замовити на нашому сайті за телефонами: +38(063)7879549.
При оптових замовленнях (на класи) – гнучка система знижок від ціни виробника, безкоштовна доставка по Україні.

Видавник: Абетка

МНЕНИЯ И ВОПРОСЫ ПОСЕТИТЕЛЕЙ

Нет мнений. Станьте первым и добавьте свое мнение или вопрос.

NjdhM